Dodatek do oleju silnikowego RESURS SUPER (stabilizator HTHS)

Koniec z ciągłymi dolewkami oleju!
Główne przyczyny spalania oleju:

 • 50% – zablokowane pierścienie zgarniające olej
 • 30% – zużycie części silnika
 • 20% inne

Decarboil RESURS walczy z główną przyczyną spalania oleju – zablokowanymi pierścieniami. Uwalnia pierścienie i kanały odprowadzające olej z osadów. Dekarbonizuje przez układ olejowy.

34,90 

Availability: 199 w magazynie

ID 5303 Kategoria
Opakowanie

Saszetka

Pojemność

85ml

Dodatek do oleju silnikowego RESURS SUPER

Nie mylić RESURS SUPER z zagęszczaczami i stabilizatorami lepkości oleju oil
Tradycyjne stabilizatory lepkości w niekontrolowany sposób zwiększają lepkość oleju silnikowego, przez co olej jest gęstszy. Z tego powodu zmniejsza się ilość odpadów olejowych. Ale to tylko przyspiesza agonię silnika, ponieważ gęstszy olej gorzej dostaje się do par ciernych.

RESURS SUPER działa w zupełnie inny sposób: wyrównuje lepkość HTHS oleju z dokładnością do wartości, jaką miał nowy olej, przy zachowaniu wymaganej grubości filmu olejowego w parach ciernych.

 • Najskuteczniejszy podczas pracy z nowoczesnymi, energooszczędnymi olejami.
 • Nie zawiera cząstek stałych.

 

Most effective when working with modern energy-saving oils

Najbardziej skuteczny w pracy z nowoczesnymi, energooszczędnymi olejami

Dodatek RESURS SUPER jest niezbędny, gdy olej nie radzi sobie ze swoją pracą – film olejowy nie jest w stanie zapobiec kontaktowi powierzchni.

 • Z tarciem granicznym i mieszanym: rozruch silnika i sportowy styl jazdy, korki i długa praca na biegu jałowym
 • Tworzy warstwę ochronną na poziomie mikro, zapobiegając kontaktowi części
 • Działa nawet wtedy, gdy dodatki zawarte w oleju są aktywne
 • Zmniejsza tarcie i temperaturę

Jest to pierwszy dodatek do oleju do ochrony silnika, który współpracuje z niskolepkimi, nisko SAPS i energooszczędnymi olejami silnikowymi, takimi jak W-20, W-16, W30 A5 i innymi. Zapotrzebowanie na te oleje silnikowe jest oczywiste i daje wiele korzyści – zwiększenie przyspieszenia, poprawę norm emisji spalin a w niektórych samochodach zwiększenie niezawodności silnika dzięki cechom konstrukcyjnym.

 

Engine oil additive RESURS SUPER (HTHS-stabilizer)

 

Pomimo całej swojej ekskluzywności, oleje silnikowe nie mogą służyć przez długi okres – już po 3000 km przestają chronić silnik przed zużyciem – w rezultacie silnik ma krótki okres eksploatacji. Najniższa granica lepkości HTHS to początek zużycia:

 

Engine oil additive RESURS SUPER (HTHS-stabilizer)

 

HTHS to lepkość oleju silnikowego przy temperaturze 150C i dużej prędkości lemiesza; odpowiada za grubość „Oil Shield”, która chroni silnik przed zużyciem. Oczywiście, że można po prostu wymienić stary olej na nowy, ale to nie rozwiąże problemu, bo np. stosowanie paliwa niskiej jakości, które i tak przeniknie do już dość „kruchego” oleju silnikowego, jeszcze więcej go zniszczy.

 

Engine oil additive RESURS SUPER (HTHS-stabilizer)

 

Tylko jednej saszetki RESURS SUPER wystarczy by przywrówcić wszystkie normalne właściwości nowoczesnych olejów silnikowych, a potężny kompleks polimerowy wchodzący w skład RESURS SUPER kilkakrotnie poprawi właściwości przeciwcierne oleju silnikowego. Również sprawi to, że silnik będzie pracować wydajniej i bardziej dynamicznie. Polimerowe składniki RESURS SUPER stworzą film na powierzchni ciernej, maksymalnie zmniejszając współczynnik tarcia.

 

Engine oil additive RESURS SUPER (HTHS-stabilizer)

 

Aplikacja

 • Rozgrzej samochód do temperatury roboczej
 • Wlej środek do szyjki wlewu oleju w ilości: 1 saszetka na 4 litry oleju

 

Pour into the oil filler neck at the rate of 1 sachet for 4 liters of oil