Komiksy-idealny prezent świąteczny dla ukochanego chłopaka

Wraz z nadejściem okresu przedświątecznego każda partnerka zastanawia się, co może dać swojemu ukochanemu pod choinkę. Pomimo licznych wątpliwości doskonały wybór stanowią powieści graficzne. Są one uwielbiane przez wszystkich mężczyzn interesujących się literaturą fantasy i science fiction. Szczególnie warto zwrócić uwagę na komiksy, takie jak “Ziarno prawdy. Wiedźmin. Tom 1” oraz “Diuna. Powieść graficzna. Księga 1. Są to intrygujące utwory, które na pewno będą trafionym prezentem świątecznym dla chłopaka. Tytuły te uradują drugą połówkę i znajdą zasłużone miejsce na jego półce z książkami. 

Odkupienie win 

“Ziarno prawdy. Wiedźmin. Tom 1” to graficzna adaptacja bestsellerowej sagi Andrzeja Sapkowskiej w wykonaniu Jacka Rembisia i Jonasa Scharfa. Geralt poszukując nowych zleceń, wędruje po Królestwie Północy. Pewnego razu natrafia na opustoszałą okolicę, gdzie znajduje się jedynie tajemniczy, zaniedbany dwór. Jego gospodarz Nivellen początkowo jest sceptycznie nastawiony do przybysza, jednak ostatecznie postanawia go ugościć. Podczas wizyty opowiada Wiedźminowi swoją historię i wyjawia przerażającą tajemnicę o rzuconej na niego klątwie. Na skutek licznych przestępstw Nivellen został przemieniony w bestię i tylko miłość pięknej dziewczynie może przywrócić jego dawny wygląd. Geralt decyduje się pomóc właścicielowi chaty. Czy zdobycie serca właściwej kobiety pomoże w rzuceniu klątwy? A może to jedynie legenda, którą Nivellen raczy swoich gości? Czy w jego przesłankach tkwi ziarno prawdy? Komiks Rembisia i Scharfa zachwyci każdego fana powieści o przygodach Wiedźmina. Unikalne ilustracje połączone z emocjonującą fabułą przekonają do siebie wszystkich czytelników. To książka, którą koniecznie trzeba podarować swej sympatii. 

Z kronik Arakis

“Diuna. Powieść graficzna. Księga 1” to wyjątkowa adaptacja w wykonaniu Briana Herberta oraz Kevina Andersona. Pierwotna książka napisana przez Franka Herberta otrzymała niepowtarzalne ilustracje, dzięki którym na nowo można odtworzyć przygody mieszkańców Arakis. Fabuła powieści rozpoczyna się w momencie, gdy Paul Atryda bierze pod swoją opiekę najważniejszą planetę we wszechświecie. Znajduje się na niej niezwykle cenna substancja, o której zdobycie walczą nie tylko rządzący Arakis, ale również inne Królestwa. To pełen niepokoi i konfliktów utwór o ekologii, polityce, materializmie i dążeniu do władzy. Osadzona w przyszłości fabuła z pewnością spodoba się zwolennikom science fiction. To doskonały prezent dla chłopaka na święta, który uszczęśliwi wielbicieli komiksów.